Ansatte

Karen Kvalevåg
Karen Kvalevåg
Generalsekretær

Arnfinn Vik
Arnfinn Vik
Fungerende breddeidrettssjef og kompetanseutviklingssjef

Ansvarsområder: Kompetanseutvikling, kompetanseutvalget og oppfølging av idrettskrets.

Idrettslag: Hvittingfoss IL

Torkell Seppola
Torkell Seppola
Seniorrådgiver kompetanseutvikling

Ansvarsområder: Felles konsept organisasjons- og ledelsesutvikling. Utdanning og oppfølging av veiledere og kurslærere, utvikling fagansatte i forbund og idrettskretser og styrekurs.

Idrettslag: Fjellhamar fotballklubb, Finnsnes IL, Pioner, Alta turnforening

Kari Vanebo
Kari Vanebo
Seniorrådgiver kompetanseutvikling

Ansvarsområder: Særforbundskontakt, mentorprogram for kvinnelige ledere, lederutvikling, styrekurs særforbund.

Idrettslag: Bardufoss og Omegn Idrettsforening, Holmen IF – håndball piker 33, Billingstad Idrettsforening og Kolsås Klatreklubb

Åsmund R. Sæbøe
Åsmund R. Sæbøe
Rådgiver kompetanseutvikling

Ansvarsområder: Klubbutvikling og særforbundsutvikling. Bedre klubb, idrettens styringsbarometer og effektmåling.

Idrettslag: Blindern Rugbyklubb, Oslo Kajakklubb, Oslostudentenes Idrettsklubb, Helgerød Idrettslag og Sandefjord Seilforening.

Antero Wallinus-Rinne
Antero Wallinus-Rinne
Seniorrådgiver trenerutvikling

Ansvarsområder: Trenerløypa.

Idrettslag: Tunet IBK, Monolitten IBK, IK Tjalve, OSI Innebandy, Mälarhöjdens IK, SOIK Hellas, NIH Studentidrettslag, NIH BIL, Skeid Fotball, Sportsklubben Vidar og NIF BIL

Jon Grydeland
Jon Grydeland
Rådgiver trenerutvikling

Ansvarsområder: Trenerløypa.

Idrettslag: Oslo Volley, Koll IL, Kristiansund VBK, KFUM Oslo, Lier VBK, Drammen BTK, Preikestolen Golfklubb, Liungen IF

Ingvild Reitan
Ingvild Reitan
Rådgiver paraidrett

Ansvarsområder: Forvaltning og oppfølging av midler til paraidrett, lede nettverket med fagansatte regionalt og kursvirksomhet.

Idrettslag: Skeid og NIF BIL

Mette M. Berg
Mette M. Berg
Rådgiver paraidrett

Ansvarsområde: Samarbeid særforbund, klassifisering, Special Olympics, Deaflympics, Døveidrettsutvalg, Utvalg for idrett for utviklingshemmede.

Idrettslag: Helios IL, Holtsmark GK, NIF BIL, Drammen SVK, Jutul IL

Mads Andreassen
Mads Andreassen
Leder idrettsfag og verdiarbeid

Ansvarsområder: Bestemmelser om barneidrett og idrettens barnerettigheter, post 3, ungdomsløftet, idrettskurs.

Idrettslag: IL Heming og Lommedalen Golfklubb

Elin Horn
Elin Horn
Rådgiver breddeidrett

Ansvarsområder: Bestemmelser om barneidrett og idrettens barnerettigheter, idrettskurs, post 3.

Idrettslag: Vålerengens Idrettsforening

Anette Borge
Anette Borge
Rådgiver idrettsfag og verdiarbeid

Ansvarsområder: Ungdomsidrett, økonomi som barriere, paraidrett.
 
Idrettslag: Lier IL, Skiforeningen

Linda S. Jacobsen
Linda S. Jacobsen
Rådgiver breddeidrett / prosjektleder Kina-samarbeidet

Ansvarsområder: Økonomi som barriere.

Idrettslag: Harestua IL, Hadeland KFK og Gjelleråsen IF

Line Hurrød
Line Hurrød
Forvaltningsrådgiver

Ansvarsområder: Stiftelsen Dam, Inkludering i IL, Allidrett, UNG-frivillig Fond, Lokale aktivitetsmidler (LAM), Voksenopplæringsmidler (VO-midler) og Idrettens Studieforbund.

Idrettslag: Rustad IL og NIF BIL

Håvard B. Øvregård
Håvard B. Øvregård
Seniorrådgiver verdiarbeid

Ansvarsområder: Verdiarbeid, forebygging og håndtering av diskriminering og trakassering, alkohol og tobakk.

Idrettslag: Eid IL, Folkestad IL, Norsk Folkehjelp BIL og NIF BIL

Cecilie Prebensen
Cecilie Prebensen
Seniorrådgiver verdiarbeid

Idrettslag: Røa IL og Oslo Fallskjermklubb 

Stig Andersson
Stig Andersson
Administrativ konsulent

Ansvarsområder: Idrettsmerket og diverse administrative oppgaver.

Rune Midthaug
Rune Midthaug
Leder Marked, kommunikasjon og arrangement

Idrettslag: Vind IL og Drøbak-Frogn IL

Finn Aagaard
Finn Aagaard
Kommunikasjonsansvarlig

Idrettslag: Geilo IL, Nesodden Idrettsforening

Geir Owe Fredheim
Geir Owe Fredheim
Kommunikasjonsrådgiver

Idrettslag: Lindeberg Sportsklubb, NIF BIL, Sportsklubben Ceres og Vestli IL

Sofie Torlei Olsen
Sofie Torlei Olsen
Kommunikasjonsrådgiver

Idrettslag: Stord IL, Voss IL, NIF BIL

Vigdis Brekkan
Vigdis Brekkan
Grafisk designer

Idrettslag: IL Goma fotball, IL Braatt fotball og bryting, Clausenengen FK, Kristiansund Karateklubb, Skeid fotball, Gjensidige BIL og NIF BIL

Pernille Ingebrigtsen
Pernille Ingebrigtsen
Kommunikasjonsrådgiver

Idrettslag: Kurland FK, Vear IF, Stokke IL, FK Eik Tønsberg og Tønsberg FK 

Jon Vilhelm Aasgård
Jon Vilhelm Aasgård
Digital rådgiver /  konseptutvikler

Idrettslag: Askim IF

Morten Schønfeldt
Morten Schønfeldt
Markedssjef

Idrettslag: Bekkelaget SK, Wing IL, Sandefjord HK, Fredensborg/Ski, Nordstrand IF og Langhus IL

Bente Engelhardtsen Widding
Bente Engelhardtsen Widding
Markedsrådgiver

Idrettslag: Heming IL og Storebjørn Telemarksklubb

Ingrid Haukvik-Jensen
Ingrid Haukvik-Jensen
Markedsrådgiver

Idrettslag: NIF BIL, Coalporters Rowing Club, IL BUL og Ares Turnforening

Marit Almåsvold Røste
Marit Almåsvold Røste
Arrangementssjef

Idrettslag: Vind IL

Kaja Græsholt
Kaja Græsholt
Arrangementsrådgiver

Idrettslag: NIF BIL, Kjelsås, Korsvoll, Furuset og Oppsal

Gro Holstad
Gro Holstad
Leder organisasjon

Idrettslag: Holdsmark Golfklubb og Friskis & Svettis 

Per Tøien
Per Tøien
Idrettspolitisk rådgiver

Idrettslag: Oslo Turn, Uranienborg Turn, Teisen Basket, Asker BC, Northeast Missouri State University, Korsvoll IL, Kjelsås IL, Kvinesdal GK og Skiforeningen

Anne Kristine Soltvedt
Anne Kristine Soltvedt
Politisk rådgiver

Idrettslag: Søgne Turnforening, Viking TIF og NIF BIL

Torstein Busland
Torstein Busland
Anleggsrådgiver

Idrettslag: Drammens Ballklubb og Drammen Bandy

Anders Røberg-Larsen
Anders Røberg-Larsen
Idrettspolitisk rådgiver

Henriette Hillestad Thune
Henriette Hillestad Thune
Juridisk sjef

Tord Jordet
Tord Jordet
Advokat

Siri Grønborg Christensen
Siri Grønborg Christensen
Advokat

Guro Aurtande (i permisjon)
Guro Aurtande (i permisjon)
Advokat

Ida Sandbakken
Ida Sandbakken
Advokat

Per Kristian Bryng
Per Kristian Bryng
Advokat

Magnus Sverdrup
Magnus Sverdrup
Leder internasjonal idrettspolitikk

Idrettslag: IK Våg

Julie Ravlo
Julie Ravlo
Internasjonal rådgiver

Idrettslag: NIF BIL, Norges idrettshøgskoles idrettslag, IK Grand/Bodø, Levanger FK, Sverre IL og Frol IL

Linda S. Jacobsen
Linda S. Jacobsen
Rådgiver breddeidrett / prosjektleder Kina-samarbeidet

Ansvarsområder: Økonomi som barriere.

Idrettslag: Harestua IL, Hadeland KFK og Gjelleråsen IF

Rune Arctander
Rune Arctander
Leder internasjonalt utviklingssamarbeid

Idrettslag: Kjelsås IL 

Fredrik Ødegaard
Fredrik Ødegaard
Rådgiver internasjonalt utviklingssamarbeid

Ansvarsområder: Oppfølging NORAD-midler.

Idrettslag: Idrettsforeningen Birkebeineren Krokstadelva (IBK)

Julie Karima Berg
Julie Karima Berg
Rådgiver internasjonalt utviklingssamarbeid

Idrettslag: Indre Østfold FK og HK Eidsberg

Pål Kristen Rønnevik
Pål Kristen Rønnevik
Leder NIF Digital

Ansvarsområder: Ledelse modernisering, digitalisering og NIF Digital. 

Idrettslag: Nesodden Håndballklubb og Frisk Asker

Sturla Frøyland
Sturla Frøyland
Leder produkt og tjenesteutvikling

Idrettslag: Kjelsås IL, Sagene IF

Birgit Sandnes Eggemoen
Birgit Sandnes Eggemoen
Fagansvarlig leder Business Intelligence / Innsikt og analyse

Fossum IF, Øvrevoll-Hosle IL, Eiksmarka TK

Christian Sommerfelt
Christian Sommerfelt
Teamleder Løsninger for medlemmer, frivillige og idrettslag

Ansvarsområder: Idrettens medlemssystem, Idrettens ID, administrasjon av personer og roller, betalingsløsninger, integrasjon med tredjeparter.

Idrettslag: NIF IT BIL 

Herleik Bollerud
Herleik Bollerud
Teamleder Idrettslags- og medlemssupport

Ansvarsområder: Kurskatalog, digitale læringsplattformer, første og andre linjesupport.

Idrettslag: Vestfossen IF og IL Ramm-Eiker

Kjell Rune Nordli
Kjell Rune Nordli
Teamleder Digitale arbeidsformer

Ansvarsområder: Office 365, CRM, idrettens dokument – og samhandlingsløsninger, CMS, support, opplæringsmateriell.

Idrettslag: IF Eiker Kvikk

Thomas Børresen Dalen
Thomas Børresen Dalen
Fagansvarlig økonomi og forvaltning

Ansvarsområder: Økonomi og avtaleforvaltning

Idrettslag: West Side Soccer Club, Sparta Brakerøen, Drammens Sportsdansere, Det norske dansecenter, Kolbotn IL

Anita Pelsholen
Anita Pelsholen
Økonomisjef

Idrettslag: Storhamar, KFUM Oslo og Skeid

Wenche Nordlien Bjørkli
Wenche Nordlien Bjørkli
Regnskapsansvarlig

Idrettslag: Rudsbygd IL

Morten Torp
Morten Torp
Controller

Idrettslag: Ulefoss Sportsforening, Rustad IL og Bøler IF

Stine Schultz Heireng
Stine Schultz Heireng
Forvaltningsansvarlig

Idrettslag: Kolbotn IL, Ski IL og Ås IL

Anita Mellem
Anita Mellem
Leder av Idrettens regnskapskontor

Davida Christensen
Davida Christensen
Teamleder

Idrettslag: NIF BIL

Morten Schau
Morten Schau
Teamleder

Idrettslag: Røa IL og Oslofjord Triatlon

Vigdis Thingelstad
Vigdis Thingelstad
Rådgiver

Idrettslag: Asker SK

Kai Holmen
Kai Holmen
Rådgiver

Idrettslag: Hedalen IL

Yanfei Sun
Yanfei Sun
Økonomikonsulent

Magne Brænden
Magne Brænden
Økonomikonsulent

Idrettslag: Lillomarka Orienteringslag, Lillomarka Skiklubb og Nittedal IL

Inger-Johanne Dahlseng
Inger-Johanne Dahlseng
Økonomikonsulent

Tori Halvorsen
Tori Halvorsen
Økonomikonsulent

Idrettslag: Ullern IF

Nielsine Jørgensen
Nielsine Jørgensen
Økonomikonsulent

Stine Rudshavn Jacobsen
Stine Rudshavn Jacobsen
Økonomikonsulent

Hilde Myklebust
Hilde Myklebust
HR-sjef

Idrettslag: IL Heming, BUL og NIF BIL. 

Christina Markussen
Christina Markussen
HR-rådgiver

Idrettslag: Asker Skiklubb, tidligere Reistad IL, Hypo Bank, Vestar, Refstad-Veitvedt og Holmen IF

Jorunn Haugen
Jorunn Haugen
Lønnsansvarlig

Idrettslag: Rustad IL

Ranveig Tveitnes
Ranveig Tveitnes
Driftssjef

Idrettslag: Oslo Tennisklubb, Gular IL og Fana IL

Astrid Jouquand
Astrid Jouquand
Administrasjonskonsulent

Idrettslag: Røros IL og NIF BIL

Ranveig Tveitnes
Ranveig Tveitnes
Driftssjef

Idrettslag: Oslo Tennisklubb, Gular IL og Fana IL

Said Maimouni
Said Maimouni
Resepsjonssjef

Idrettslag: Lyn Fotball og Stabæk Fotball

Christina Skageberg Kiil
Christina Skageberg Kiil
Sentralbord / resepsjonsmedarbeider

Idrettslag: Bærums Verk Hauger og Oslo Seilforening

Simen Kjelsrud
Simen Kjelsrud
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Oslo.

Kontorsted: Osloidrettens Hus, Ekeberg.
Idrettslag: Kolsås klatreklubb, LYN ski

Sigurd Roestad
Sigurd Roestad
Fagkonsulent paraidrett (vikar)

Dekker Viken.

Kontorsted: Idrettens Hus, Drammen.
Idrettslag: Lier IL

Martin Wroblewski
Martin Wroblewski
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Viken.

Kontorsted: Idrettens Hus, Strømmen.
Idrettslag: Høybråten Basketballklubb.

Alexandra Hansen Hastings (i permisjon)
Alexandra Hansen Hastings (i permisjon)
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Viken.

Kontorsted: Idrettens Hus, Fredrikstad.
Idrettslag: Elite Dance Fredrikstad Danseklubb

Anne Katrine Aas
Anne Katrine Aas
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Vestfold og Telemark.

Kontorsted: Idrettens Hus, Sandefjord.
Idrettslag: Tønsberg Volleyballklubb og Tønsberg seilforening

Karoline Storbukås
Karoline Storbukås
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Agder.

Kontorsted: Idrettens Hus, Sør-Amfi, Arendal.

Hilde Håkenstad
Hilde Håkenstad
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Innlandet.

Kontorsted: Idrettens Kompetansesenter Innlandet (IKI) Fakkelgården Storhove, Lillehammer.
Idrettslag: Lillehammer Skiklub, Lillehammer Cykleklubb og Tyrili klatreklubb

Susanne Hatland Mikalsen
Susanne Hatland Mikalsen
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Vestland.

Kontorsted: Idrettens Hus, Brann Stadion.

Lene Byberg
Lene Byberg
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Rogaland.

Kontorsted: Idrettens Hus, Viking stadion, Stavanger

Nils-Erik Ulset
Nils-Erik Ulset
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Møre og Romsdal.

Kontorsted: Idrettens Hus, Molde.
Idrettslag: Tingvoll IL

Per-Einar Johannessen
Per-Einar Johannessen
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Trøndelag.

Kontorsted: Idrettens Hus, Trondheim.
Idrettslag: Trondhjems Skiklub og Nyborg IL

Torben Simonsen
Torben Simonsen
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Nordland.

Kontorsted: Aspmyra stadion, Bodø
Idrettslag: Idrettens Hus BIL Bodø

Thomas Kastnes Nikolaisen
Thomas Kastnes Nikolaisen
Fagkonsulent paraidrett

Dekker Troms/Finnmark.

Kontorsted: Idrettens Hus, Tromsø.