Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Lokale aktivitetsmidler

Hvor er ballen Foto OIK.jpg

Lokale aktivitetsmidler (LAM) er tilskudd til medlemsbaserte lag og foreninger som driver idrett og fysisk aktivitet for barn og unge (6-19 år).

LAM 2019

LAM er tilskudd til medlemsbasserte lag og foreninger som driver idrett og fysisk aktivitet for barn og unge (6-19 år).

 

Informasjonsskriv om selve fordelingen

Til alle idrettslag og ISUer (sendt 23. august 2019)

 

 

Utlysningsbrev 2019

Til idrettslagene i Oslo (sendt ut 28. mai 2019)

Informasjon til ISU (sendt 28. mai 2019)

 

Er ditt idrettslag godkjent for LAM?

Liste med status for innlevering av dokumenter for idrettslag i Oslo.

 

Retningslinjer

Kretsstyret i Oslo Idrettskrets har vedtatt utfyldene retningslinjer for fordeling av LAM i Oslo.

Les retningslinjene for Oslo.

Les Idrettsforbundets anbefalinger til idrettsråd og idrettskretser 

Les utlysning og retningslinjer fra Kulturdepartementet

Se totaloversikten av fordeling av LAM mellom kommunene i Norge

 

Fordelingsmøter

LAM blir fordelt i idrettens samarbeidsutvalg i bydelene. Alle idrettslagene i bydelen skal innkalles til dette fordelingsmøtet. Møtene skal avholdes i tidsrommet 2. - 19. september 2019.

Kretsstyret i Oslo Idrettskrets vedtar den enedelige fordelingen.

 

Oversikt over fordelingsmøtene

Gamle Oslo
Mandag 2. september kl 1800
Jordal Idrettshall

Grünerløkka
Tirsdag 17. september kl 1800
Grünerløkka bydelsadministrasjon, Markveien 57 i BU-salen

Sagene
Onsdag 11. september kl 1800
Sagene Samfunnshus, møterom Trinserud, Kristiansandsgt. 2

St.Hanshaugen
Onsdag 4. september kl. 1800
Bydelsadministrasjonens lokaler 5. etg. i Holbergs terrasse, Stensbergsgata 25-27

Frogner
Onsdag 11. september kl 1800
Frogner stadion, Middeltuns gt. 26, 3. etg. , inngang Skøytemuseumet

Ullern
Tirsdag 10. september kl 1800
Bydelsadministrasjonens lokaler i Hoffsveien 48, bydelsutvalgets møtesal i 1. etg.

Vestre Aker
Mandag 16. september kl 1800
Bydel Vestre Akers lokaler, Sørkedalsveien 150 A, inngang NAV, opp i 3. etg.

Nordre Aker
Mandag 16. september kl.1900
Bydelsadministrasjonen, Nydalsveien 21, BU-salen

Bjerke
Tirsdag 10. september kl 1900
Bydel Bjerke, Ulvenveien 80, ingang A (mot Ulvenveien), møterom Østerheim i underet.

Grorud
Onsdag 18. september kl 1730
Bydelsadm. lokaler, Ammerudveien 22

Stovner
Onsdag 18. september kl 1800
Bydelssalen, Karl Fossumsvei 30

Alna
Tirsdag 10. september kl 1830
Furuset Forum

Østensjø
Onsdag 11. september kl 1900
Haraløkka idrettsanlegg, Bølerlis 161

Nordstrand
Torsdag 12. september kl 1700
Bydelshuset, Cecilie Thoresens vei 11b

Søndre Nordstrand
Onsdag 4. september kl 1800
Rosenholmveien 22, 2. etg. (bygningen nærmest Rosenholm stasjon)