Å delta på lederkurs gir mulighet til å lære mer om seg selv og sine lederegenskaper, og om sin rolle i idrettslaget. Her treffer man deltakere fra idrettslag i hele byen.
Kurslærere
Denne entusiastiske trioen: Yassin El Barkani, Marthe Jensen og Sajandan Rutthira.
Kurslærerne vil ta dere gjennom læringsrike kursmoduler som presentasjonsteknikk, egne styrker og ung medbestemmelse.
Praktisk info
Kurset gjennomføres på Sørmarka kurs- og konferansehotell, fra fredag ettermiddag til søndag ettermiddag. I tillegg inviteres deltakerne på en avsluttende samling ca. 4 mnd etter kurset.
Alder
Kurset er for aldersgruppen 15-19 år. På kurs i 2023 kan deltakere født i 2004-2008 delta.
Pris
I 2023 er kursdeltakelsen gratis for deltakere fra idrettslag i Oslo Idrettskrets. Dette inkluderer overnatting og måltider på hotellet.
Det er max 4 plasser per idrettslag.
Prosjekt
Deltakerne blir utfordret til å lede et prosjekt eller et arrangement i eget idrettslag etter første kurshelg.
Deltakerne skal ha en kontaktperson i idrettslaget som fungerer som en mentor. Kontaktpersonen deltar på informasjonsmøte eller samtale med OIK i forkant av kurset, og spiller en viktig rolle i å følge opp prosjektet.
Regler ved deltakelse
Kursbevis krever 100 % oppmøte. Alle deltakerne skal være på egne rom senest klokken 23. Kurset er rus- og alkoholfritt.