Bildet er lånt fra Akershus Svømmekrets
Bildet er lånt fra Akershus Svømmekrets

Parakonkurransen 2025 (svømming)

Det er med sprutende glede at Akershus Svømmekrets inviterer til Parakonkurransen 2025. Den går av stabelen søndag 2. november.

Også i år stiller Lørenskog/Rælingen Kappsvømmerklubb (LRK) sporty opp med lån av sin fantastiske svømmehall – en hall som virkelig er tilpasset alle parautøvere, uansett behov. Her snakker vi universell utforming på sitt beste 💪💦

Akershus Svømmekrets håper både nye og gamle deltakere kjenner at det kribler i badehetta allerede, for dette blir nok en festdag i vannet med god stemning, masse heiing og lave skuldre!

Viktig å vite:

  • Det er to separate konkurranser: én for parautøvere med fysisk funksjonsnedsettelse og én for parautøvere med utviklingshemming.
  • Man trenger ikke å kunne svømme for å delta!
  • Vi har svømmepølser, plater og annet gøy tilgjengelig.
  • Det er lov med ledsager i vannet, og venner kan være med – selv om de ikke er parautøvere.
  • Ingen krav til klubbtilhørighet.
  • Alle aldre, alle nivåer – alle er hjertelig velkomne!

 

For dere som kommer langveisfra: Vi tilpasser gjerne konkurransedagen etter flytider, så gi oss beskjed om når konkurransen senest må være ferdig for at dere skal rekke hjem trygt og tørt.

Så: Hold av søndag 2. november – vi gleder oss, LRK-gjengen gleder seg, og vi håper dere gjør det samme!

Mer info og påmelding kommer senere – men vi ville bare gi dere et lite plask i kalenderen nå 🏊

Les om de tidligere suksessene her:

2022: https://www.ahsk.no/?p=3328

2023: https://www.ahsk.no/?p=3965

2024: https://www.ahsk.no/?p=4658


Med vennlig hilsen

Mona Underdal-Loktu
Styreleder, Akershus Svømmekrets
www.ahsk.no