Sted: Microsoft Teams Start: 19.01.2021 18:00
Slutt: 20.01.2021 20:00
Dette er et kurs som tar for seg grunnleggende forutsetninger for god aktivitet i idrettslagene og det er anbefalt for alle nøkkelroller i klubben.
Oslo idrettskrets tilbyr Klubbens styrearbeid i praksis både fysisk og digitalt.
Det digitale kurset er todelt (2 x 2 timer) og inneholder interaktive oppgaver underveis. Kurset gjennomføres i Teams.
Tirsdag 19. januar kl. 18-20
Onsdag 20. januar kl 18-20
Kurset gir deltakerne grunnleggende forståelse for hva som er styrets ansvar og arbeidsområde, samt hva det vil si å være tillitsvalgt i en klubb. Du blir kjent med de viktigste lovene og reglene som klubben må forholde seg til, og du får tips om gode verktøy for styrearbeidet. Kurset er særlig relevant å gjennomføre ved valg av nye styremedlemmer og i forbindelse med idrettslagets årsmøte.
Kurset inneholder:
De viktigste lover og regler i idretten
Gjennomføring av årsmøtet
Rollefordeling og organisasjonskart
Styrets oppgaver, bl.a. ansvaret for barneidrett og politiattester
Økonomiske oppgaver for styret
I tillegg inneholder kurset en kort intro til klubbutvikling:
Ressursoppgaven: Idrettslaget bør jevnlig diskutere hvilket ressursbehov de har og hvordan de skal ivaretas
Strategioppgaven: Hvordan skal vi sikre at idrettslaget står sterke til å møte fremtidige utfordringer.
Alt innhold er beskyttet i henhold til lov om opphavsrett til åndsverk (Åndsverkloven). Innholdet kan ikke benyttes kommersielt uten samtykke fra Norges idrettsforbund. Ved å bruke dette nettstedet godtar du at informasjonskapsler (cookies) brukes til trafikkmåling og optimalisering av innhold. Les mer om personvern