Alder:
49
Bosted:
Trondheim
Idretter du har vært/ er aktiv i:
Aktiv i paracurling, tidligere utøver i parahockey.
Sportslige meritter:
VM-sølv Parahockey i 2000, Paralympics-sølv paracurling 2022, VM-gull parahockey 2004, VM-gull Paracurling 2007 og 2008.
Hva brenner du for i idretten?
Jeg er opptatt av rekruttering og aktivitet for alle parautøvere. Det er kjempeviktig at klubbene får opplæring i tilrettelegging og støtte for å inkludere og beholde utøvere som er interessert. Det er også viktig for rekrutteringen at vi klarer å markedsføre tilbud og muligheter ut til de som møter nye potensielle utøvere «først»; altså lærere, fysio-/ergoterapeuter og rehabiliteringsinstitusjoner.
Jeg er også opptatt av at utøvere med talent og satsningsønske mot toppidrett skal få bedre vilkår for å kunne dyrke denne satsningen.
Det beste vi kan oppleve som ildsjeler er å se gleden i øynene til de utøverne som føler mestringen når de finner sin idrett!
Hvorfor takket du ja til å være ambassadør for Paraidrettssenteret?
Som mangeårig utøver, ildsjel og støttespiller i paraidretten er det fint å få dele av erfaring og engasjement. Jeg tror på det å kunne utgjøre en forskjell som forbilde slik at andre kan bli inspirert til å finne seg en aktivitet å bli glad i, god i - og engasjert i.
Andre fritidsinteresser?
Motorsykkel med sidevogn. Fiske (sjekk ut Fossekallen Fiskeklubb!). Friluftsliv.

Vi presenterer våre ambassadører. I dag: Geir Arne Skogstad
Paraidrettssenteret vil framover presentere våre viktige ambassadører. I dag: Geir Arne Skogstad.