Kurt Ole Linn (f. 1966) er avdelingssjef for kultur i Innlandet fylkeskommune.
I sitt foredrag vil Kurt Ole gi oss et bredt samfunnsperspektiv på mangfold og inkludering. Han vil videre belyse hvordan kultur- og idrettsfeltet kan fungere som en motor for sosial bærekraft, samt dele erfaringer og eksempler på hvordan ulikhet skaper styrke.
Bakgrunn
Kurt Ole Linn (f 1966) bosatt i Gausdal. Han er utdannet historiker fra Universitetet i Oslo.
Kurt Ole Linn har en lang og bred arbeidserfaring, blant annet som arkivleder i Forsvarets overkommando, kommunikasjonsrådgiver i Norges Bondelag og som museumslektor og forfatter. De sist 20 årene har Kurt Ole Linn jobbet i statsforvaltningen, blant annet i Utenrikstjenesten, i Barne-, likestillings- og inkluderingsdepartementet og i Kultur- og likestillingsdepartementet.
Han ble ansatt som seksjonssjef for kunst og kultur i kulturavdeling i Innlandet fra 2020, og våren 2024 ble Kurt Ole avdelingssjef for hele kulturavdelingen.